اخبار سایت

اجرای طرح توانمندسازی بانوان در روستای گرجی سفلی

1398/06/14 تعداد بازدید: 1027
اجرای طرح توانمندسازی بانوان در روستای گرجی سفلی

هر چه در بحث اشتغال کار کنیم کم است/ اجرای طرح توانمندسازی بانوان در بخش مرکزی
مدیرعامل شرکت تعاونی شرق دهیاری‌های بخش مرکزی مشهد گفت: مرکز توانمندسازی بانوان طرحی است که قبلا در تهران و بخش رضویه مشهد آزموده شده است و اکنون در بخش مرکزی در جال انجام است.

 


به گزارش روابط عمومی شرکت تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی مشهد،  مرکز توانمندسازی بانوان در روستای همت‌آباد با حضور بخشدار مرکزی، دهیار روستای گرجی سفلی و دهیار همت‌آباد و مدیرعامل شرکت تعاونی شرق دهیاری‌های بخش مرکزی مشهد افتتاح شد که فعالیت آن در توانمندسازی بانوان در زمینه گلیم، گلیم فرش، تابلو و تابلوفرش است.
ابوطالب سرابیان گفت: هر چه در بحث اشتغال کار کنیم کم است، باید از پتانسیل خودمان استفاده کنیم و بروکراسی اداری را از ضوابط که مانع ایجاد می‌کند را حذف کنیم و تا می‌توانیم حلقه تولید و عرضه را به هم نزدیک کنیم.
بخشدار مرکزی مشهد افزود: اگر دست واسطه را کوتاه کنیم به راحتی دست‌رنج قالیباف زحمت‌کشی را که گره به گره قالی می‌بافد به خودش برمی‌گردانیم.
مدیرعامل شرکت تعاونی شرق دهیاری‌های بخش مرکزی مشهد و معین اقتصادی منطقه 3 در این مراسم گفت: مرکز توانمندسازی بانوان طرحی است که قبلا در تهران و بخش رضویه مشهد آزموده شده است و اکنون در بخش مرکزی در حال انجام است و از صندوق کارآفرینی امید برای این مراکزتسهیلات می‌گیریم.
عباسعلی بادیانی افزود: در تفاهم‌نامه‌ای که هفته گذشته در استانداری امضاء کردیم تمام سرمایه‌گذاران که خانم هستند متعهد هستند که حداقل هفتاد درصد از جمعیت کارشان را از روستا بگیرند.
وی همچنین ادامه داد: در این مراکز سه خدمت به بانوان ارائه می‌شود، خدمت اول مشاوره است که در زمینه کارآفرینی و کسب و کار به عنوان معین و مشاوره روانشناختی آن را انجام می‌دهیم و طی آن دفتر بانوان و بخش اجتماعی استانداری هم همکاری می‌کنند.
مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاری‌های شرق بخش مرکزی مشهد گفت: خدمت دوم در حوزه آموزش مهارت کارآفرینی و اشتغال است که با همکاری فنی و حرفه‌ای انجام می‌دهیم و به هر فرد گواهی فنی حرفه‌ای داده می‌شود.
بادیانی افزود: خدمت سوم در حوزه پشتیبانی است و از بانوانی که دچار آسیب می‌شوند یا از اینجا توانمند می‌شوند و خودشان در منزل کار کنند، حمایت می‌شود.
وی در رابطه با طرح معین اقتصادی گفت: سطح جدیدی از کارآفرینی به نام کارآفرینی اجتماعی را در کشور داریم که طی آن فرد کارآفرین و خلاق یک مشکل اجتماعی را شناسایی و نسبت به رفع این مشکل برنامه‌ریزی و اقدام می‌کند.
مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاری‌های شرق بخش مرکزی مشهد تشریح کرد: استاندار به عنوان یک کارآفرین اجتماعی مشکلی را به نام موانع موجود در توسعه و پیشرفت اقتصادی مردم شناسایی کرده است.
بادیانی افزود: آقای رزم‌حسینی به استناد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغیه مقام معظم رهبری مثلثی را ترسیم کرده است که سه ضلع دارد ، یک ضلع آن دولت است و نمایندگان مجلس و کارآفرینان ضلع دوم و سوم این مثل هستند، این سه ضلع توسط یک معین اقتصادی که در زمینه خلاقیت، کارآفرینی و نوآوری تسهیلگر بوده و به مسائل قانونی و اجرایی کشور اشراف کامل دارد به هم وصل می‌شوند و امام جمعه هر شهرستان ناظر به عملکرد معین اقتصادی و سه ضلع است.
وی گفت: استاندار از رئیس‌جمهور تفویض اختیار گرفته‌است و او اختیار خود را به فرمانداران و بخشداران تفویض کرد که بتوان کار را جلو برد و کارآفرینان به راحتی به اشتغال و توسعه اقتصادی اقدام کنند.
مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاری‌های شرق بخش مرکزی مشهد بیان کرد: هر استان را به دوازده منطقه تقسیم کرده‌اند که هر منطقه یک معین دارد و در بخش مرکزی مشهد دهیاری‌های شرق و غرب به همراه صندوق کارآفرینی امید که حامی مالی طرح کسب‌وکار است، معین بخش مرکزی هستند.
بادیانی افزود: این طرح ابتدا در کرمان و سپس در خراسان رضوی انجام شده است که اگر اینجا به موفقیت برسد به یک طرح ملی تبدیل می‌شود.
وی گفت: در هفته گذشته در بخش مرکزی مشهد تقریبا چهارصد میلیون تومان پروژه امضاء شده است که چهار میلیارد تومان از این‌ها وام و بقیه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.
موسس شرکت تعاونی روستایی برسادگستران عادل درباره فعالیت موسسه گفت: در این موسسه آموزش فرش و تابلوفرش به شرط کار انجام می‌شود و حتی مرمت فرش از شهرستان‌ها را نیز داریم.
فاطمه عادلی ادامه داد: به محض اینکه به اینجا آمدیم با استقبال همسایه‌ها مواجه شدیم چراکه نیروی کار در این منطقه زیاد است، نیاز به بازار فروش داریم که در این رابطه باید با آستان قدس صحبت کنیم.
وی گفت: ما هشت سال دفاع مقدس را با پدران و برادران‌مان بردیم و امروز در جنگ اقتصادی، ما بانوان باید ورود پیدا کنیم و ادامه دهنده راه شهدا باشیم .

 

لینک کوتاه : http://www.mcrc.ir/bt-3X.aspx
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به شرکت تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی مشهد می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک