اخبار سایت

اگر مشارکت مردمی نباشد هیچ اتفاقی در جهت اشتغالزایی رخ نخواهد داد

1399/07/15 تعداد بازدید: 103
اگر مشارکت مردمی نباشد هیچ اتفاقی در جهت اشتغالزایی رخ نخواهد داد

وی با اشاره به آمار این صندوق در سطح استان افزود: ۲۲۴ صندوق خرد محلی در سطح استان، ۱۸۰ صندوق محلی در روستاها و نیز ۴ صندوق عشایری داریم.
حسنی در حصوص شرایط ایجاد صندوق خرد روستایی و استفاده از تسهیلات آن گفت: تعداد اعضای این صندوق بین ۲۵ تا ۴۰ نفر و سن اعضای آن از ۱۵ تا ۷۰ سال است که بایستی ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سپرده گذاری تمام اعضا در صندوق باشد.
وی در ادامه مطلب فوق افزود: کارمزد تسهیلات ۴ درصد بوده و تعداد اقساط ۴۸ ماهه با تنفس ۳ ماه است و سفته تنها ضمانت این تسهیلات دولتی می باشد.
حسنی افزود: تا کنون ۸ میلیارد تومان به ۱۸۶ روستا در خراسان رضوی تسهیلات داده شده است.

معاون صندوق کارآفرینی استان از طرح یک روستا یک محصول نیز خبر داد و تصریح کرد: در روستای دهرود خلاقیت و ظرفیت مردم روستا در بخش سماور سازی است و به همین منظور این روستا را به عنوان یک روستا یک محصول شناسایی کرده ایم که البته به مثابه این روستا در سطح استان روستاهای تک محصولی دیگری نیز داریم.
وی در خصوص طرح دیگری به نام روستای بدون بیکار نیز اظهار داشت: نمی توان ادعا کرد در روستا بیکار نیست اما در نظر داریم روستای بدون بیکار را با توجه به ظرفیت، پتانسیل و شناسایی محصول با مطالعه دقیق و تخصصی ایجاد کنیم.
گفتنی ست؛ تا کنون در ۲۳ روستا طرح "هر روستا یک محصول" و در ۴ روستا طرح "روستای بدون بیکار" با حمایت صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی ایجاد شده است.

در ادامه جلسه بخشدار بخش مرکزی شهرستان مشهد با بیان جمله ای زیبا افزود: کاش بجای جمله دست بالای دست، دست ها در دست هم باشد که اکنون شرایطی است که باید دست یکدیگر را بگیریم.
ابوطالب سرابیان افزود: باید با حذف نگاه های حزبی در کنار هم مشکلات را بر طرف کنیم، هدف ما ایجاد اشتغال و بردن نان بر سر سفره ی مردم است. 

لینک کوتاه : http://www.mcrc.ir/bt-bRG.aspx
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به شرکت تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی مشهد می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک