اخبار سایت

جلسه رفع موانع تولید با حضور سرمایه گذاران

1398/07/21 تعداد بازدید: 471
جلسه رفع موانع تولید با حضور سرمایه گذاران

به گزار ش روابط عمومی دهیاری های شرق بخش مرکزی شهرستان مشهد ، فرماندار مشهد و چند نفر از مسئولین شهری به منظور رفع موانع تولید با حضور در روستاهای خلق آباد و همت آباد در حاشیه شهر مشهد ، طی بازدید از چند واحد تولیدی به مسائل و مشکلات آنها رسیدگی کردند و سپس در جلسه رفع موانع تولید بخش مرکزی شهرستان مشهد حاضر شدند.


عباسعلی بادیانی مدیر عامل شرکت تعاونی های شرق بخش مرکزی شهرستان مشهد در این جلسه گفت: پیش بینی شده با رفع مشکلات این واحدهای تولیدی 860 نفر اشتغال پیدا می کنند.
ابوطالب سرابیان بخشدار مرکزی مشهد در این بازدید گفت: امروز از ۶ واحد تولیدی بازدید شد و مدیران این واحدها مشکلات خود را با فرماندار و دیگر مسئولان محلی مطرح کردند.
وی اظهار داشت: نبود سرمایه در گردش، مشکل در اجرای طرح های توسعه صنایع، تامین گاز، بدهی های بانکی و کمبود نقدینگی از جمله مشکلات این واحدهای صنعتی عنوان شد.
سرابیان، جمعیت چهار روستای خلق آباد، کاظم آباد، گرجی سفلی و همت آباد را که امروز میزبان مسئولان محلی شهرستان بودند حدود ۱۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: در روستاهای بخش مرکزی و بویژه ۱۲۹ روستای چسبیده به شهر مشهد عمده فعالیت های تولیدی شامل کارگاه های دوخت و تولید پوشاک، تهیه مواد غذایی، کالای چوب و مبلمان و محصولات روشنایی است.
سید محمدرضا هاشمی فرماندار مشهد نیز در جلسه رفع موانع تولید این منطقه گفت: همه ما باید در جهت معیشت مردم و حوزه کار و کارگری تلاش کنیم، آنهایی که وضعیت جنگ را درک کرده اند، می دانند که اکنون در وضعیت جنگ قرار داریم.
وی افزود:در زمان جنگ ، موقع حمله دشمن هیچکس دنبال گرفتن مجوز برای بازگشایی معبر نبود و هدف فقط مقابله با دشمن بود، اکنون نیز در جنگ اقتصادی باید معبر و مسیر برای سرمایه گذار بازگشایی شود.
وی با اشاره سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تصمیمات سران قوا در حوزه کار و اشتغال که مورد تایید ایشان نیز هست، گفت:اگر بنای تصمیمات را براساس 15 سال قبل که ثبات اقتصادی داشتیم و تحریم ها به اینگونه نبود، بگذاریم تصمیمات درستی نیست و تصمیمات فعلی نباید براساس بخش نامه های گذشته باشد که این امر مورد تاکید رهبری نیز می باشد.
فرماندار مشهد گفت:هنر ما این است که قانون را به نفع سرمایه گذار و مردم تفسیر کنیم و دنبال تبصره ای باشیم که مشکلات را حل کند و شدنی باشد.
وی با بیان اینکه در قالب ستاد رفع موانع از طریق قانون باید موانع اشتغال را برطرف کنیم ، افزود: متاسفانه بیکاری باعث شده تا سرقت های خرد رو به افزایش باشد، اما زمانی که فرد در جایی مشغول باشد هم خودش و هم خانواده وی در آرامش هستند.
هاشمی در خصوص مثلث اقتصادی استان نیز گفت:بحث مثلث اقتصادی کار ارزشمندی است، در حوزه مثلث اقتصادی که استاندار پیگیری کردند بیش از 350 واحد را با 90 هزار میلیارد تومان احصا کردیم.
وی ادامه داد: ما بدنبال تثبیت اشتغال هستیم و باید در گام اول مشاغل موجود را تثبیت کرد و بعد شغل جدیدی ایجاد کنیم، هم اکنون نیز 4442 واحد صنعتی در مشهد مقدس داریم که ازین تعداد 3600 واحد صنعتی و 540 واحد کشاورزی.160 واحد معدنی هستند که این این رقم شامل 56 درصد از واحدهای صنعتی استان است.
وی ادامه داد:تعدادی از این واحدهای صنعتی تعطیل هستند که ما نباید اجازه دهیم این تعداد افزایش یابد و باید جلوی رشد آن را گرفت.
وی با تاکید بر این که کارگر با بیکار فرق زیادی دارد، گفت:ما نباید اجازه دهیم کارگر به راحتی از کار خود بیکار شود، زیرا وقتی آن فرد در جایی مشغول به کار شده بر همان اساس برنامه زندگی خود را چیده و برای خود هزینه درست کرده است و اگر بیکار شود کل زندگی وی از هم می پاشد.
گفتنی است فرماندار مشهد همچنین در بازدید از مناطق مسکونی روستای همت آباد، با توجه به مشکلات انباشت آبهای فاضلاب و معترض بودن اهالی این منطقه ، دستور داد هر چه سریعتر این معضل برطرف شود.


 

لینک کوتاه : http://www.mcrc.ir/bt-33.aspx
نظرات:
تاریخ ارسال: 1399/02/09
 پاسخ مدیر سایت :

با سلام لطفا شماره تماس و آدرس محل کارتون رو ارسال کنید


loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به شرکت تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی مشهد می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک