اخبار سایت

جلسه معین ها ی اقتصادی فرهنگی شهرستان مشهد در ساعت 9 صبح امروز شنبه در محل سازمان نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان برگزار گردید

1399/11/05 تعداد بازدید: 100
جلسه معین ها ی اقتصادی فرهنگی شهرستان مشهد  در ساعت 9 صبح  امروز شنبه  در محل  سازمان نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان  برگزار گردید


جلسه معین ها ی اقتصادی فرهنگی شهرستان مشهد در ساعت 9 صبح امروز شنبه مورخ 4/10/1399 در محل سازمان نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان برگزار گردید

در ابتدای جلسه لبافی مسئول سازمان نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی گزارشی از اقدامات اجرائی مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در سطح کشور ، تفاهم های فی مابین دو وزارتخانه صمت و کشور در خصوص سی و یک شهرستان در 31 استان کشور، گزارش مطرح شده از مدل در حضور معاونین محترم وزارت کشور و ارتباط تصویری با معاونین اقتصادی و عمرانی همه استانداری های سراسر کشور و آغاز اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی در چند استان را ارئه نمودند.
ایشان عنوان نمود که در اغلب شهرستانهای استان کار با جدیت توسط معین ها پیگیری و اجرا می شود این مدل خیرخواهانه است که بصورت مشارکتی توسط معین با مشارکت مردم در حال اجراست و اجرای این مدل در استان خراسان رضوی بعنوان استان پایلوت کشور بعد از تجربه قلعه گنج کرمان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
وی تاکید کرد شهرستانهایی که فرماندار و اضلاع حمایت و دنبال می کنند اقدامات برجسته تری دارند لبافی همچنین به اقدامات کمیته راهبردی که توسط جمعی از نمایندگان معین های اقتصادی شکل گرفته و درحال فعالیت می باشد اشاره نمود و گفت وظیفه اسیب شناسی، پیگیری و برنامه ریزی در حوزه امور معین ها از ماموریت های کمیته راهبردی است.
در ادامه ایشان با اشاره به اقدامات کلی معین های شهرستان مشهد عنوان کرد: تاکنون 512 فعالیت توسط 16 معین درسامانه ثبت شده است که 257 فعالیت به تایید نهاد رسیده است
معاون محترم برنامه ریزی فرماندار شهرستان مشهد سرکار خانم میرشاهی : گزارشی از اقدامات انجام شده توسط معین های اقتصادی فرهنگی آن شهرستان اعم از ثبت شده در سامانه ودر حال انجام که عودت شده را در راستای طرح مثلث اقتصادی و احیا مسئولیت های عنوان نمودند.

درادامه معین ها گزارش اقدامات خودرا عنوان نمودند

فارابی نماینده اتاق اصناف مشهد و معین اقتصادی بخش رضویه: تاکنون در زمینه ایجاد 5 شهرک صنفی صنعتی تخصصی با سرمایه گذاری 1095 میلیارد تومان و پیش بینی اشتغال 7400 نفر اقداماتی صورت گرفته که اولین شهرک صنفی صنعتی آهن و پروفیل با سرمایه گذاری 120میلیارد تومان و پیش بینی اشتغال 1500 نفر پروانه تاسیس آن در حال صدور می باشد. و همچنین این اتاق ایجاد 10شهرک تخصصی دیگر را هم در دست بررسی دارد که در صورتیکه مشکل شعاع 30کیلومتر محل احداث آن حل شود این شهرکها نیز ایجاد خواهد شد . در حوزه گلخانه ها نیز تاکنون 2 طرح گلخانه تونلی به وسعت 400 متربع به بهره برداری رسیده است و 2 گلخانه دیگر نیز سازه های آن احداث شده است.
رجبی مدیرعامل تعاونی دهیاری غرب و معین اقتصادی بخش مرکزی مشهد :تاکنون 3 گلخانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و تسهیل گری و کمک این معین تشکیل شده است . احداث بازارچه عرضه مستقیم گل زعفران برای سال دوم در بلوار توس و پروژه های احداث بازارچه عرضه محصولات کشاورزی به مساحت 600 متر مربع -اقامتگاه بوم گردی نیز دردست اجراء می باشد و تفاهمنامه ای در خصوص مدیریت پسماند بخش مرکزی مشهد با همکاری دهیاریهای شرق و دفترروستائی استانداری انجام خواهد شدو یکی از اقدامات ارزشمند دیگر این تعاونی ها انعقاد تفاهم نامه با سازمان همیاری شهرداری ها در خصوص احداث 18 واحد اقامتی در منطقه نمونه گردشگری چالیدره داده است .
حسینی نماینده ایران خودرو و معین اقتصادی بخش احمد اباد مشهد : تاکنون تعداد 88 پروژه در سامانه ثبت که 64 پروژه تایید و16 پروزه با سرمایه گذاری 4000 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال 2400 نفر به بهره برداری رسیده است . 16 حساب خرد تشکیل که 400 نفر عضو دارد ودر زمینه آموزش مجازی خیاطی نیز اقداماتی انجام داده ایم.
فهیمی نماینده شهرداری و معین اقتصادی مشهد : نسبت به ایجاد اداره ای بنام اداره معین اقتصادی بمنظور هم افزایی وهماهنگی و توسعه ظرفیتهای اشتغال و کارآفرینی اقدام گردیده است از دیگر اقدامات تهیه کتاب معین شهر –تعامل با سازمانهای، تهیه سایت معین کالا جهت فروش اقلام مصرفی معین ها- ایجاد بازار پیشینه های هنری در ایستگاه قطار شهری و شبکه توانمند سازی کسب و کار خانگی در محلات حاشیه شهر با پیش بینی اشتغال 1000 نفر – حمایت از فعالیت های هنری و فرهنگی در سطح شهر مشهد بادیانی معین اقتصادی شرکت تعاونی دهیاریهای شرق بخش مرکزی مشهد نیز در این جلسه موارد زیر را مطرح نمود: تاکنون 113 پروژه تفاهم نامه سرمایه گذاری با ارکان مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی منعقد شده با سرمایه گذاری 77 میلیارد ریال و 497 نفر پیش بینی اشتغال که از این تعداد 86پروژه با سرمایه گذاری 878هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی1206 نفر در سامانه ثبت شده است . تاکنون بیش از 5 میلیا رد تومان غیر ارصندوق کارآفرینی امید و از محل تبصره 16و18 سال99 جهت ایجاد اشتغال توسط این معین جذب شده است.
در ادامه به موضوع فاز سوم پروژه های سرمایه گذاری اشاره نمودند که پس از تایید بخشداری و فرمانداری نسبت به امضای تفاهم نامه ها اقدام خواهد شد .
و همچنیین تعدادی از پروژه هایی که به مرحله بهره برداری رسیده اند در دهه مبارک فجر افتتاح خواهند شد .
بادیانی همچنین در این جلسه خواستار برگزاری ستاد تسهیل پروژه ها شد
و استفاده از ظرفیت بخشنامه بودجه 1400 دهیاریها برای اشتغالزایی و مناطق روستایی را از نکات مثبت در ایجاد اشتغال برشمرد
آقای حسینی دبیر کمیته راهبری معین های اقتصادی خواستار ادامه طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در سطح کشور و ادامه یافتن این طرح گردید چرا که با تغییر مدیران استانی و شهرستانی معین ها نباید احساس دلسردی نسبت به توانمند سازی مردم صورت گیرد .حسینی د رادامه عنوان نمود با توجه به اینکه این طرح در سطح کشور گسترش خواهد یافت شرکت ایران خودرو علاوه بر شهر مشهد در کرمانشاه نیز اقدام به تشکیل معین اقتصادی خواهد نمود .در پایان لبافی مسول سازمان نهاد مردمی نسبت به جمع بندی جلسه به شرح ذیل اقدام نمود :
1- با توجه به موارد عنوان شده توسط معین ها در این جلسه بیش از 95 درصد معین های شهرستان مشهد در حال انجام فعالیت هستند اما تنها تعدادی از این اقدمات ثبت سامانه می گردیده که باید نسبت به ثبت اقدامات در سامانه رصد اقدامات معین ها اقدام نمایند
2- ضرورت هماهنگی جهت دیدار با حضرت آیت الله علم الهدی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم مشهد مقدس
3- با توجه به لزوم مستندسازی و انعکاس اقدامات معین ها لازم است تا هر یک از معین های اقتصادی اقدامات انجام شده خود را در قالب کلیپ تصویری کوتاه به نهاد ارائه نمایند. 

لینک کوتاه : http://www.mcrc.ir/bt-b8m.aspx
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به شرکت تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی مشهد می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک