اخبار سایت

حمایت صندوق کار آفرینی امید خراسان رضوی از سرمایه گذاری مردمی بزرگترین عامل موفقیت معین اقتصادی-فرهنگی منطقه ۳ خراسان رضوی

1399/07/15 تعداد بازدید: 143
حمایت صندوق کار آفرینی امید خراسان رضوی از سرمایه گذاری مردمی بزرگترین عامل موفقیت معین اقتصادی-فرهنگی منطقه ۳ خراسان رضوی

مدیر عامل شرکت های تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی شهرستان مشهد در نشستی با دهیاران و رئوسای شورای اسلامی روستاهای منتخب حاشیه شهر مشهد ،رئیس و معاون صندوق کار آفرینی امید خراسان رضوی و نیز بخشدار بخش مرکزی شهرستان مشهد در سالن جلسات دفتر ارتباطات و رسانه شرکت ایران خودرو خراسان گفت: در بحث معین های اقتصادی مسئله اشتغال و معیشت مردم بخصوص در روستاها یکی از اهداف این شرکت می باشد.

عباسعلی بادیانی با اشاره به سرمایه های نهادینه در کشور و افزایش بیکاری اظهار داشت: با تمام سرمایه هایی که در کشور داریم اما متاسفانه اشتغال در ‌کشور افت پیدا کرده است.

وی در ادامه با طرح سوال چرا ایجاد اشتغال بهتر است از روستا شروع شود؟تصریح کرد: روستا مولد است؛اگر بتوانیم اشتغال روستایی را ایجاد،تثبیت و توسعه دهیم صددرصد مهاجرت به شهر و حاشیه شهر کمتر خواهد شد.
معین اقتصادی منطقه ۳ خراسان رضوی در خصوص دستاوردهای مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی به مواردی اشاره و افزود: ایجاد خودباوری، همدلی برای توسعه، تسریع فرآیندهای اجرایی در سرمایه گذاران، تغییر نگاه عمومی به پیشرفت و توسعه و نیز روان سازی مسیر اشتغال و کارآفرینی از دیگر موفقیت های این شرکت در طرح مثلث توسعه اقتصادی-فرهنگی می باشد.

بادیانی در ادامه یادآور شد: تمرکز زدایی، حذف بروکراسی اداری، مردمی شدن اقتصاد و ... از دیگر اهداف میباشد که به عنوان معین اقتصادی با کمک حاکمیت،نمایندگان مجلس و سایر عناصر تاثیر گذار به دنبال تحقق آن هستیم.

مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی شهرستان مشهد افزود: با سرمایه ریالی جزئی مردم و تسهیلات صندوق کار آفرینی امید امکان ایجاد اشتغال های خرد و متوسط فراهم‌میشود و معین اقتصادی نیز با تسهیلگری در روند صدور محوزهای کسب و کار به ایجاد زنجیره ارزش در کسب و کارهای ایجادی کمک میکند.

بادیانی از ایجاد شهرک صنعتی محلی در جاده سیمان خبر داد و افزود: خوشبختانه با مشکلات فراوانی که در مسیر صدور مجوز وجود داشت اما این مسیر با همکاری مهندس رزم حسینی استاندار قبلی استان و نیز مدیر کل دادگستری استان خراسان رضوی طی شد و در آینده ای نزدیک این طرح بزرگ‌با سرمایه گذاری بخش خصوصی برای استقرار حداقل ۳۵۰ واحد صنفی-صنعتی در پرآسیب ترین اما پر پتانسیل ترین منطقه حاشیه شهر مشهد افتتاح می شود.

وی در خصوص توزیع محصولات روستایی نیز افزود: بزودی با همکاری دفتر روستایی و شوراها استانداری و اپلیکشن شهر من محصولات با کیفیت به مردم معرفی و توزیع خواهد شد .

بادیانی گفت: با کمک‌فرمانداری مشهد و بخشداری مرکزی این شهرستان و آورده مردمی ۵۳ تفاهمنامه سرمایه گذاری به ارزش ۹۲۳ میلیارد تومان در چارچوب مثلث توسعه اقتصادی-فرهنگی با سرمایه گذاران برای ایجاد یا توسعه کارگاه های تولیدی و صنعتی در مناطق روستایی منعقد شده است که از این میزان ۷۱۱ میلیارد تومان آورده مردمی و ۲۱۲ میلیارد تومان آن نیز تسهیلاتی است که از طریق فرمانداری و کارگروه تامین منابع بانکی استان در حال پیگیری برای پرداخت به سرمایه گذاران هستیم.
مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی مشهد خاطر نشان ساخت: در حوزه بانوان نیز با انعقاد ۲۴ تفاهم‌نامه سرملیه گذاری با بانوان کارآفرین پیش بینی میشود برای ۳۴۶ نفر اشتغالزایی صورت پذیرد و این بدان معناست که در حوزه اشتغال بانوان به ازای هر نفر ۱۴ میلیون سرمایه گذاری میشود،در حالی که بر اساس واقعیت اقتصادی جامعه هم‌اینک برای راه اندازی و ایجاد اشتغال در سال جاری ۱۸۰ میلیون تومان هزینه هر نفر اشتغال است.
شایان ذکر است در پایان این‌نشست اعلام گردید همزمان با ۱۵ مهرماه روز روستا پ،اولین مرکز فنی و حرفه ای روستایی در روستای شهرآباد دهستان کنه بیست بخش مرکزی مشهد در رشته های مهارتی آشپزی،شیرینی پزی، قالی بافی و کامپیوتر با مشارکت مرکز فنی و حرفه ای مشهد و دهیاری شهرآباد به متظور ارتقا سطح آموزش های مهارتی اهالی روستای شهرآباد و روستاهای همجوار افتتاح خواهد شد. 

لینک کوتاه : http://www.mcrc.ir/bt-bRF.aspx
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به شرکت تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی مشهد می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک