اخبار سایت

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی

1398/06/10 تعداد بازدید: 433
 مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی نیز دردر مراسم امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری اقتصادی، تأسیس مراکز توانمندسازی بانوان در چهارچوب مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی ورونمایی از سامانه‌های شفافیت و اطلاع‌رسانی شرکت تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی شهرستان مشهد ادامه گفت: اعتقاد دارم زنان مدیران فرهنگی و سبد دارایی خانواده هستند و باید به تمدن خانواده‌محور توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
فرشته سلجوقی با بیان اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند، اقتصاد و فرهنگ دو مؤلفه اساسی هستند که باید در تمام برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌ها مدنظر قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: زنان ستون و تحکیم بنیان خانواده هستند و باید خیلی از کارهایی را که تا کنون انجام داده‌ایم آسیب‌شناسی کنیم و ببینم کجای کار راه اشتباه رفته‌ایم‌.
وی تصریح کرد: طبق بیانیه گام دوم انقلاب باید در نظر داشته باشیم، در روستاهای استان که وضعیت رقابتی است، بیشترین ساکنین بانوان هستند که دلایل متفاوتی دارد.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه بیشتر مشاغل در اقتصاد روستاها در جوار مزرعه است، اظهار کرد: امیدواریم به‌مشاغل خانگی و اصیل که به‌طور عمده به‌رونق تولید کمک می‌کنند، توجه بیشتری شود و به مشاغلی که فراتر از شکل سنتی است، توجه کنیم.
سلجوقی با اشاره به اینکه باید نیازهای جامعه را بشناسیم و تولیدات را منطقی کنیم، گردشگری منطقه، بازاریابی آنلاین، شبکه‌سازی، فروش محصولات جانبی، مزرعه‌داری، احیاء صنایع‌دستی و مناسب‌سازی با سبک زندگی امروزی و تقاضامحور و تولید گیاهان دارویی را از نقاط پیشرفت خراسان رضوی دانست.
وی ادامه داد: با انجام این موارد می‌توان گام‌های بسیار محکمی برداشت تا خراسان رضوی در چرخه تولید و مثلث اقتصادی که راهکار برون‌رفت از بن‌بست‌های اقتصادی در حال حاضر است، نقش خودش را به‌خوبی ایفا کند
 

لینک کوتاه : http://www.mcrc.ir/bt-3L.aspx
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به شرکت تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی مشهد می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک