اخبار سایت

مراسم تفاهم نامه های همکاری اقتصادی- تاسیس مراکز توانمند سازی بانوان در چارچوب مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی

1398/06/10 تعداد بازدید: 641
مراسم تفاهم نامه های همکاری اقتصادی- تاسیس مراکز توانمند سازی بانوان در چارچوب مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در مراسم امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری اقتصادی، تأسیس مراکز توانمندسازی بانوان در چهارچوب مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی ورونمایی از سامانه‌های شفافیت و اطلاع‌رسانی شرکت تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی شهرستان مشهد که در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد، گفت: اگر به عقبه تاریخی مهاجرت از روستا به شهر نگاه کنیم متوجه می‌شویم حجم عظیمی از این مهاجرت‌ها به سبب خشکسالی و تغییر اقلیم بوده است.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی ۵۰ سال اخیر شاهد حجم عظیمی از جابه‌جایی از روستا به شهر هستیم، متذکر شد: مگر چقدر تغییر اقلیم رخ داده که ۲۰ تا ۲۵ درصد جمعیت شهری به بیش از ۷۰ درصد رسیده و تبدیل به یک پدیده خاص شده است.
وی با بیان اینکه باید مسائل را ریشه‌ای حل کرد، ادامه داد: باید مراکز مالی را به پیرامون شهر سوق دهیم و اقدام به تولید ارزش افزوده کنیم تا نیروی کار و کارآفرینان جذب کانون توسعه شوند.
قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: ریشه مشکلات این است که اکوسیستم و مبدأ اولیه زندگی مردم دچار اختلال شده است و این امر باعث شده که مردم مهاجرت کنند و خودشان را در حاشیه شهر غرق کنند.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این حرکت را باید به یک الگو و موضوع فراگیر در تمام کشور تبدیل کنیم و برای هر نقطه جمعیتی یک برنامه مشخصی داشته باشیم، در این راستا کانون توسعه اقتصادی تولید کنیم به این منظور که هرچه مناطق دورتر باشد، سرمایه‌گذاری بیشتری رخ دهد.
وی با اشاره به اینکه با این راهکار توسعه متوازن اقتصادی رخ می‌دهد، اظهار کرد: همکاران ما در مجلس شورای اسلامی باید این فرهنگ را بازسازی کنند و با آسان‌سازی و افزایش معافیت‌ها مردم را یاری کنند.
قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: با کنترل پروژه‌ها، پیگیری‌ها و گزارش‌دهی‌های منظم با آثار عملی رو به‌رو می‌شویم و مردم از برکات آن بهره‌مند می‌شوند.

 

لینک کوتاه : http://www.mcrc.ir/bt-3J.aspx
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به شرکت تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی مشهد می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک