اخبار سایت

مراسم تفاهم نامه های همکاری اقتصادی- تاسیس مراکز توانمند سازی بانوان در چارچوب مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی

1398/06/10 تعداد بازدید: 458
مراسم تفاهم نامه های همکاری اقتصادی- تاسیس مراکز توانمند سازی بانوان در چارچوب مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی

تولیدکنندگان باید انگیزه سرمایه‌گذاری در روستاها را داشته باشند

در مراسم امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری اقتصادی، تأسیس مراکز توانمندسازی بانوان در چهارچوب مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی ورونمایی از سامانه‌های شفافیت و اطلاع‌رسانی شرکت تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی شهرستان مشهد
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: طی ۴۰ سال گذشته اشتباه کرده‌ایم که در زمینه اشتغال اقدام اساسی انجام ندادیم.
حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر با بیان اینکه نتیجه این اشتباه مهاجرت پر سرعت از روستا به شهر است، متذکر شد: در نحوه بهتر مدیریت کردن روستاها باید اشتغال را به‌همان سمت هدایت کنیم و اشتغال را برای همه آحاد روستا جدی بگیریم.
وی افزود: در گذشته ۷۵ درصد جامعه ما روستایی بوده که امروزه وضعیت معکوسی پیدا کرده است، به این دلیل که در این حوزه کار نکرده‌ایم و تنها خدمت‌رسانی انجام داده‌ایم.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به اینکه باید تولیدکنندگان انگیزه سرمایه‌گذاری در روستاها را داشته باشند، یادآور شد: اگر معافیت تولید در روستاها کم باشد، هم تولیدکننده انگیزه دارد و هم مردم روستا با خدمات بهتری کار را انجام می‌دهند.
پژمانفر عنوان کرد: در مجلس نهم پیگیر این بودیم که اقتصادی بر پایه گردشگری و میراث فرهنگی داشته باشیم و خوشبختانه بعد از ۶ یا ۷ سال وزارتخانه‌ای تحت این عنوان تأسیس شده است که سه‌شنبه آینده اولین وزیر میراث فرهنگی معرفی می‌شود.
وی با بیان اینکه آموزش‌وپرورش و مراکز آموزش عالی باید در آموزش صنایع‌دستی اقدامات لازم را انجام دهند، تصریح کرد: همه باید همت کنیم و مسئله اشتغال و استقلال اقتصادی در روستاها را جدی بگیریم

 

لینک کوتاه : http://www.mcrc.ir/bt-3K.aspx
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به شرکت تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی مشهد می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک