اخبار سایت

نشست معین های اقتصادی فرهنگی شهرستان مشهد درفرمانداری مشهد برگزار شد.

1399/08/01 تعداد بازدید: 209
نشست معین های اقتصادی فرهنگی شهرستان مشهد درفرمانداری مشهد برگزار شد.

نشست معین‌های اقتصادی فرهنگی شهرستان مشهد درفرمانداری مشهد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت تعاونی دهیاریهای شرق بخش مرکزی مشهد معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری در نشست معین های اقتصادی ، فرهنگی که در مشهد برگزار شد، گفت: تمامی معین ها به صورت دوره ای ارزیابی می شوند که در ارزیابی کنونی تعدادی از معین ها به هر دلیلی موفق به ثبت فعالیتهای خود در سامانه نشده اند، به آنها اعلام شد تا در این خصوص اقدام نمایند.
میرشاهی با اشاره به موانع و مشکلات پیش روی معین ها عنوان کرد: این جلسه و جلسات آتی برای گفتگو و شناسایی موانع و مشکلات برگزار می شود تا با شناسایی و رفع آنها، بتوانیم منشاء اثر در اقتصاد و اشتغال شهر و استان باشیم.


در ادامه جلسه علی اکبر لبافی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان در خصوص تغییر استاندار خراسان رضوی گفت: این تغییرات خللی در راه و هدف ما ایجاد نخواهد کرد و اتفاقا باعث دلگرمی بیشتر ما شد،آقای رزم حسینی این طرح را به عنوان برنامه دوم خود به مجلس ارائه و جداگانه در مجمع نمایندگان استان ها و کمیسیون های مختلف معرفی کرده که مورد اقبال همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت که رای قاطع نمایندگان به برنامه های ایشان باعث می‌‌شود این طرح ملی شده و در استان های دیگر، مشروط به خواست استاندار آن استان و دیگر حاکمیت استانها اجرایی شود.


وی افزود: در حال حاضر دو وزارت کشور و صمت به این طرح ورود کرده و علاوه بر آن، چند تن از استانداران استان های مختلف ضمن پیگیری، درخواست معرفی و اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی در استان خود را داشته اند.
دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: در حال حاضر استان خراسان رضوی به عنوان الگوی مثلث توسعه اقتصادی معرفی شده و در صورت عملکرد مناسب ما تمامی استان ها خواهان پیوستن به این طرح خواهند بود.
وی در ادامه سخنان خود به ارائه آمار فعالیت معین های مشهد پرداخت و گفت: تا کنون ۴۹۵ فعالیت اقتصادی با پیش بینی ۲۰ هزار و۱۵۳ نفر اشتغال در سامانه ثبت شده که از این تعداد۲۳۶ فعالیت با سرمایه ای بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان و ۱۱ هزار و ۲۹۱ نفراشتغال به تایید گروه کارشناسی نهاد رسیده است.
لبافی تاکید کرد: با توجه به تمرکز ۵۰ درصد از جمعیت و ۶۵ درصد از اقتصاد استان در مشهد، معین های این شهر نمره قبولی دریافت نکرده اند، این به آن معنی که فعالیتی انجام نگرفته نیست، بلکه توقع ما از کلان شهر مشهد به عنوان الگو باید بیش از این باشد.
وی در خصوص دسته بندی معین ها گفت: بعضی از معین ها وظایف ذاتی خود را در قالب معین ارائه می نمایند، بعضی ها به دنبال توسعه واحد و سازمان خود می باشند و تعداد زیادی هم برنامه خود را بر پایه مشارکت مردمی بنا نموده اند که هدف اصلی این طرح همین است و اگر بر پایه مشارکت، اشتغال باشد پایدار می ماند
لبافی در همین زمینه افزود: باید از موازی کاری با نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی، بنیاد برکت و بهزیستی پرهیز شود وتداخلی با ماموریت ذاتی آن نهاد ایجاد نشود.
دیگر سخنران این جلسه رضا حسینی دبیر کمیته راهبری معین های اقتصادی استان بود که به معرفی فعالیت این کمیته پرداخت و گفت: این کمیته فعالیت خود را از شهریور ماه با هماهنگی و نظارت نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی و استانداری خراسان آغاز کرده و هدف آن رفع موانع و مشکلات معین هاست که در همین زمینه و بعد از بررسی و کار کارشناسی و شناخت بعضی از مشکلات کار گروه هایمالی، ارزیابی، کارآفرینی، اشتغال و تسهیل گری، فرهنگی و اجتماعی و کار گروه روابط‌عمومی ایجاد نمودیم تا در توانمندسازی وتسهیل امور معین ها تاثیر گذار باشیم.
در پایان جلسه نمایندگان معین های اقتصادی فرهنگی استان  از جمله عباسعلی بادیانی معین اقتصادی منطقه 3 استان ضمن ارائه فعالیت های خود به مشکلات و موانع خود اشاره نموده و دراین خصوص به بحث و تبادل نظر و ارائه راهکار پرداختند. 

لینک کوتاه : http://www.mcrc.ir/bt-bRK.aspx
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به شرکت تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی مشهد می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک